روی آغاز مذاکرات صلح با حکومت افغانستان توافق شده است

روی آغاز مذاکرات صلح با حکومت افغانستان توافق شده است

%d8%b5%d9%84%d8%adدر حالی هر روز شاهد انفجار و انتحار در نقاط مختلف کشور هستیم، یک مقام ارشد پیشین گروه طالبان می گوید که تقاضا برای آغاز مذاکرات صلح با حکومت افغانستان در بین این گروه در حال افزایش است.

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری آوا، آغا جان معتصم، وزیر مالیه پیشین و از مقام های نزدیک به ملا محمد عمر، رهبر پیشین گروه طالبان در یک مصاحبه به روزنامه نیویارک تایمز گفته است که دلیل افزایش این تقاضاها، افزایش فشار های جدید بر این گروه و تغییر وضعیت در افغانستان می باشد.

آغا جان معتصم همچنین گفته است که در جلسه شورای رهبری گروه طالبان که به تازگی در شهر کویته پاکستان برگزار گردید، روی آغاز مذاکرات صلح با حکومت افغانستان توافق شد. به گفته معتصم، احتمال برگزاری این مذاکرات در حال افزایش می باشد.

این مقام ارشد پیشین گروه طالبان افزود که پس از این جلسه، شماری از اعضای شورای رهبری گروه طالبان از وی خواسته تا مذاکرات صلح را با حکومت افغانستان از سر گیرد.

در همین حال نیویارک تایمز گزارش می دهد آنعده اعضای گروه طالبان که آن روزنامه با آنان تماس گرفته است، در مورد اینکه آیا جلسه شورای رهبری آن گروه روی آغاز مذاکرات صلح با حکومت افغانستان به توافق رسیده است یا خیر، اظهارات ضد و نقیض داشته اند.

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *